هیچ موردی جهت نمایش وجود ندارد
مشاهده لیست مقایسه
}

راهنمای تعمیر و نگهداری صحیح از ویلجر

13 شهریور 1402

خلاصه

نکات مهم برای تعمیر ویلچر و روش هایی که ویلچر خود را سالم نگهداری کنیم.

روش تعمیر ویلچر
نحوه و روش تعمیر ویلچر

شاید براتون اتفاق افتاده که بعد از مدتی ویلچر شما دچار مشکل شده و با توجه به اینکه دسترسی به مراکز تعمیر ویلچر براتون آسون نیست دوست دارید خودتون ویلچرتون رو تعمیر کنید.
ویلچر یک صندلی چرخدار است که به توانیابان کمک میکد تا به حرکت دربیایند.
ویلچر ها بر خلاف ظاهر ساده ای که دارند از اجزای زیادی تشکیل میشوند. که اصلی ترین آن بدنه و چرخ های آن است. در بین چرخ ها بلبرینگ قرار گرفته شده است. این بلبرینگ ها همانند بلبرینگ های ماشین بعد از مدتی در اثر خاک گرفتگی یا خشک شدن کارایی لازم را از دست میدهند.
چرخ های ویلچر در دو نوع بادی و توپٌر وجود دارند که چرخ های بادی ممکن است دچار پنچری شود که کاربر میتواند با چسب های پنچر گیری دوچرخه که در دوچرخه سازی ها موجود است اقدام به پنچر گیری کند.
چرخ های توپر به هیچ عنوان پنچر نمیشود اما به مرور زمان و با استفاده های زیاد آج چرخ ها خورده میشود که میتوان با سفارش یک لاستیک آن را تعویض کرد که در ادامه نحوه عوض کردن چرخ ویلچر را به شما توضیح خواهم داد.
در قسمت بدنه ویلچر دو صلیبی و یا محور قرار گرفته شده است که برای تاشو کردن ویلچر است. چهار سوپاپ روی این میله ها وجود دارد که به مرور زمان و نشستن گر و خاک روی آن ممکن است ویلچر به سختی باز و بست شود.

اقدامات لازم برای نگهداری از ویلچر

  1. هر ماه سوپاپ ها ی ویلچر را روغن کاری کنید تا ویلچرتان به راحتی باز و بست شود.
  2. بلبرینگ های چرخ جلو و چرخ عقب ویلچر هر چند وقت یکبار روغن کاری شود.
  3. در قسمت زیردستی جاپایی و کفی و پشتی ویلچر پیچ هایی وجود دارد که هر ماه به آچارکی نیاز دارد.
  4. سعی کنید در جاهایی که رطوبت دارد از ویلچر های فلزی استفاده نکنید چون دچار زنگ زدگی میشود.
  5. اگر ویلچرتان دچار زنگ زدگی شد قسمت های زنگ زده را با کمی رنگ بپوشانید تا زنگ زدگی ادامه پیدا نکند.
  6. به هیچ عنوان اجسام خود را با ویلچر جابه جا نکنید چون وقتی فردی با وزن 100 کیلوگرم روی ویلچر مینشیند وزن آن به تمام نقاط کفی تقسیم میشود ولی زمانی که شما یک جسم سنگین را روی ویلچر میگذارید، کل این وزن به یک نقطه فشار میاورد و دچار پارگی کفی ویلچر میشود.
در آخر اگر ویلچرتان بعد از مدتها دچار مشکلی شد که توانایی پیدا کردن ایراد ویلچر را ندارید میتوانید با متخصصان ما ارتباط بگیرید.
اگر ویلچرتان مدام خراب میشود و به نظرتون الان وقت تعویض ویلچرتون هست ما برای خرید ویلچر پیشنهاد هایی داریم که این ویلچر ها طبق استانداردهای لازم ساخته و عرضه میشود. انواع ویلچر ساده و ارتوپدی و برانکاردی و حمامی و برقی باید یک استانداردی داشته باشد که به راحتی خراب نشود. طول عمر مفید یک ویلچر از بین 2 سال تا 5 سال است. اما اگر به درستی نگهداری شود و نکات بالا در آن رعایت شود میتواند تا سالیان زیادی برای شما کار کند.

مقالات مرتبط
ارسال نظر