هیچ موردی جهت نمایش وجود ندارد
مشاهده لیست مقایسه
}

قیمت ویلچر به چه مواردی بستگی دارد؟

20 بهمن 1400

خلاصه

عواملی که بر روی قیمت ویلچر تاثیرگذارند.

قیمت ویلچر به چه مواردی بستگی دارد؟

ویلچرها با توجه به نوع معلولیت در انواع مختلف تولید می‌شود. ویلچر یکی از ابزار توانمندسازی برای بیماران جسمی حرکتی می‌باشد که به کمک آن به حرکت در می‌آیند. در عرصه تولید ویلچر پیچیدگی ها و چالش های فرآوانی وجود دارد که هرکدام به نوع خود روی قیمت ویلچر تاثیر میگذارد:
  1. اولین چیزی که روی قیمت ویلچر تاثیرگذار است، نوسانات قیمت مواد اولیه یا همان قطعات ویلچر می‌باشد که با توجه به نوسانات روزانه، روی بهای تمام شده ویلچر تاثیر می‌گذارد. به طور مثال یک قطعه کوچک پلاستیکی که روی دستگیره ویلچر قرار میگیرد خود به تنهایی چندین مورد روی قیمت آن تاثیر میگذارد : 1- نوع جنس پلاستیک 2- هزینه تزریق پلاستیک و هزینه آماده سازی آن و تحویل به کارخانجات تولید ویلچر. حال باید در نظر گرفت که ویلچر از اجزای مختلفی مانند لوله فولادی، انواع پلاستیک ها، پارچه های نشیمنگاه و تکیه گاه، جاپایی و ..... تشکیل شده است که در نهایت تاثیر بسیاری روی قیمت ویلچر می‌گذارد.
  2. نوع ویلچر : باتوجه به نوع معلولیت یا نوع بیماری در مدل ها و انواع ویلچر تولید می‌شود.
  • ویلچر ساده : ویلچرهایی هستند که عموما برای افراد سالمند و کسانی که توانایی حرکتی دستی خوبی دارند استفاده می‌شود که این ویلچر ها با توجه به اینکه از مواد اولیه و قطعات کمتری در تولید آن ها استفاده می‌شود قیمت مناسب تری دارند.
ویلچر ساده 809C
  • ویلچر های ارتوپدی : این ویلچرها برای کسانی کاربرد دارد که توانایی نشستن روی ویلچر را کمتر دارند و برای اینکه نشستن روی ویلچر برای آنها راحتر انجام شود زیردستی های متحرک روی آن قرار می‌گیرد تا با عقب کشیدن زیردستی بیمار بتواند به راحتی روی صندلی چرخ دار خود بنشیند و یا در مواقعی افرادی هستند که در حمل و نقل ویلچر در خودرو خود دچار مشکل می‌شوند که این افراد میتوانند از ویلچر های تمام ارتوپدی استفاده کنند زیرا این ویلچر ها دارای پشتی های شکن هستند و جاپایی و چرخ های عقب آن از ویلچر توسط اهرم جدا میشوند به و راحتی داخل خودرو جای گذاری می‌شوند. این ویلچر ها با توجه به اینکه از قطعات بیشتری ساخته و تولید می‌شوند قیمت بالاتری خواهند داشت.
ویلچر ارتوپدی 901a
  • ویلچر های بیمارستانی : دربیمارستان ها برای جابه جایی بیمار ویلچر را به سمت درب اتاق ها هدایت میکنند که اگر در این ویلچر ها از جاپایی های متحرک استفاده شود باعث می‌شود که جاپایی با پای بیمار برخورد کند به همین خاطر از جاپایی های ثابت استفاده می‌شود تا دچار همچین مشکلاتی نشود. بدنه این ویلچر ها با توجه به استفاده بیش از حد معمول در طول روز محکمتر و از لوله های قویتر و چرخ های قوی تر ساخته می‌شود. وقیمت این ویلچر ها در حد معمول می‌باشد.
  • ویلچر های سی پی : این ویلچرها اغلب برای افرادی که فلج مغزی هستند استفاده می‌شود با توجه به اینکه در ناحیه سر و بیشتر اعضای بدن تعادل ندارند امکانات بیشتری برای نگه داشتن سر و پاها استفاده میشود و دارای چهار ترمز برای کنترل راحتر ویلچر هستند این ویلچر ها با توجه به پیچیدگی خاص خود قیمت نسبتا بالاتری دارند.
  • ویلچر برقی یا الکترونیکی : این ویلچر ها از تکنولوژی های مختلفی ساخته میشود و تمامی ابزار حرکتی آن الکترونیکی میباشد که دارای دو موتور بر روی چرخ های عقب و یک باطری میباشد این ویلچر ها هام در انواع مختلف تولید میشود اغلب آنها قابلی طی نمودن مسافت 20 کیلومتر بعد از هر بار شارژ را دارند.
ویلچر برقی 111
سومین عاملی که بر بروی قیمت ویلچر تاثیر می‌گذارد هزینه های حمل و نقل می‌باشد در هر شهر با توجه به مسافت ها متفاوت میباشد مخصوصا هزینه های حمل به کشورهای همسایه.
ویلچر نسبت به سایر تجهیزات پزشکی قیمت نسبتا کمتری دارد و از آنجا که با افراد توانیاب سروکار دارد حاشیه سود بالایی ندارد و در اصل تولید کنندگان این وسیله به نوعی یک مسؤلیت اجتماعی را برعهده دارند.
منبع : ویلچر جی تی اس

مقالات مرتبط
ارسال نظر